Hakkında

İnsanlar bir hayat yaşar, bu hayatı yaşarken ilahi gücün kudreti insanların hayatına yön verir. Bazen tesadüf diye karşımıza çıkan ve bu tesadüfler sonunda hayatların yönü değişir. Kimisi uçurumun kenarına gelir ve o an bile Hz. İbrahim' in teslimiyeti ile der ki rabbim sana sığındım gelen senden gelir der ve bir sınavdan geçer o uçurumun kenarında bir el tutup onu çeker ve kurtarır. Hayat böyle bir hayat... Sizler hayatı yaşarsınız ama kul da kaderini yaşar unutmayın. O isterse her şey olur. O isterse akan su durur. O isterse kalpler emrinde olu olur. 

Çocuk ergen yaşına gelinceye kadar hayatını kalbi ile idame eder. Kalp neyi istiyor ise yaptırır. Babası bir tokat atar ama ayağa kalkar yine koşar babasına sarılır. Çünkü kalp bunu ister, kalpler onun elindedir ve onun istediği gibi hareket eder. Ergen yaşa gelince hayata atılır okul, matematik, fizik, kimya derken mantık ortaya çıkar. Mantık yürütmeye başlar kalbini mantığının arkasında bırakır.  Kalpleri ona teslim edip hayatı yaşamak ama mantığıda elden bırakmamak, hiç ölmeyecek gibi hayata sarılmak yarın ölecek gibi ahirete hazırlanmak. Yetime, öksüze koşmak, insanların işlerini kolaylaştırmak, büyük günah, riyakarlık ve haramlardan uzak durmak. Biz bunların hangisini yapabiliyoruz. 

Yaşamak evet kaderi yaşamak, yaşayacağımız kader bizim elimizde değil belki ama kaderi güzel yaşamak elimizde. Sevmek, insanlara faydalı olmak en büyük servetimiz dostların kıymetini bilmek, dar günde kapı çalmak, ötelerin ötesine inanarak umutsuzluğa düşen kalplere umut olmak işte kaderi güzel yaşamak için yanlız yaşamamak için zor günde, ölümde, hastanede etrafımızda destek olan dostlarla olmak için kaderi güzel yaşamak için. Her şey insanlar için, güzellikler bizim için.. Unutmayın kul kaderini yaşar...